Do organizacji pozarządowych województwa lubuskiego
W imieniu Fundacji Natura Polska, Arbeitsinitiative Letschin e.V. oraz Związku Lubu skich Organizacji Pozarządowych informujemy, że rozpoczęliśmy w styczniu br. realizację dwuletniego projektu pn. „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza polsko niemieckiego na rzecz ochrony klimatu” Przedsięwzięcie jest finansowane z programu współpracy transgranicznej Interreg V A Brandenburgia–Polska oś4.
W ramach projektu zostanie założona polsko–niemiecka sieć współpracy NGO i opracowana strategia współpracy pomiędzy organizacjami z sieci a lokalnym samorządem. Poza tym zostaną zrealizowane m.in.: transgraniczne targi–piknik NGO, publikacje dla członków sieci, szlaki edukacyjne i murale o ochronie klimatu, mikroadaptacje klimatyczne, kalendarz imprez i wydarzeń pogranicza, wystawy plenerowe i film o działalności sektora NGO i ochronie klimatu, impreza plenerowa pn. „Polsko–niemieckie Święto Ochrony Kli matu“, warsztaty tematyczne z wyjazdami studyjnymi oraz publikacje dla mieszkańców i przedsiębiorców pogranicza jak można chronić klimat. Stworzenie sieci ma na celu m.in. wzmocnienie i integrację organizacji pozarządowych działających na terenie pogranicza polsko–niemieckiego, pozyskaniu przez nie partnerów do współpracy oraz usprawnienia ich działań, komunikacji i promocji. Udział w projekcie jest bezpłatny i każda organizacja decyduje indywidualnie z których działań projektu będzie korzystać. Zapraszamy do wstąpienia w szeregi sieci. Jednocześnie informujemy, że przystąpienie do niej nie jest związane z żadnymi obowiązkami finansowymi poza ewentualnym dojazdem na wydarzenia realizowane w ramach projektu.
Podsumowując projekt jest szansą dla wielu aktywnych organizacji w naszym województwie na nawiązanie nowych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz pozyskania nowych pomysłów na przyszłość.
Wspólne działania projektowe rozpoczynamy od KONGRESU założycielskiego sieci, który odbędzie się w maju na którym zostaną zaprezentowane dobre przykłady działalności różnych organizacji pozarządowych i dowiemy się jak możemy rozwijać nasze organizacje. Będzie też okazja do poznania nowych ludzi, zwiedzanie winnicy i przejazd statkiem po
Odrze. Ilość uczestników Kongresu jest ograniczona.
W ramach projektu będziemy też organizować w lutym i marcu w każdym powiecie naszego województwa SPOTKANIA INFORMACYJNE o projekcie (oprócz powiatu krośnieńskiego i słubickiego, gdzie takie spotkania już się odbyły) na których omówimy szczegółowo cele i działania projektu a także odpowiemy na wszelkie pytania.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
DEKLARACJA o współpracy–przystąpienia do sieci z prośbą o jej odesłanie w terminie do 15 lutego br.
Z poważaniem
FUNDACJA NATURA POLSKA Lubomyśl 23B, biuro: ul. Przemysłowa 1
68–200 ŻARY, tel. 608 238 599 NIP 928–207–63–02, REGON 081045241
PREZES.
Tomasz Żółkiesolemos